fudbal

Srpkinje pobedile Ukrajinu u istorijskom meču – fudbalerke preokrenule za prvi trijumf

Fudbalerke Srbije ostvarile su veliku pobedu u prvom, istorijskom meču u novoosnovanoj UEFA Ligi nacija, pošto su u Gdanjsku bile bolje od Ukrajine - 2:1. Izabranice Dragiše Zečevića savladale su Ukrajinke nakon preokreta u drugom poluvremenu. Ukrajina je povela u 20. minutu preko Olje Ovdijčuk, ali naše devojke se nisu predavale. Jelena Čanković je u 64. minutu izjednačila pogotkom iz slobodnog udarca, dok je Nevena Damjanović u 79. minutu upotpunila preokret. https://vaseljenska.net/2023/09/22/madjarska-blokirala-usvajanje-izjave-eu-kojom-se-osudjuje-operacija-azerbejdzana/ Srbija se u novoformiranoj Ligi nacija nalazi trećoj grupi B divizije, a rivalke su im još i selekcije Poljske i Grčke. Prvoplasirani tim će posle šest kola preći…
OPŠIRNIJE...
Sramotna izjava hrvatskog selektora: Ovo je pobeda za hrvatske branitelje, ovo nije naš kraj

Selektor fudbalske reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić čestitao je igračima plasman u polufinale Svetskog prvenstva i naveo da pobeda nad Brazilom nije kraj za tu selekciju. "Svaka čast momcima, sjajna utakmica od prve do poslednje minute, izbacili smo glavnog favorita. Ovo je Hrvat, ovo je Hrvatska. Kad treba, kad je najvažnije, rekao sam nikad ne potcenjujte. Ponos, hrabrost, vera i domoljublje i Hrvat uvek uspe. Momcima svaka čast, ponos do neba, ali ovo nije naš kraj, idemo dalje", rekao je Dalić za Hrvatsku radioteleviziju. Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto su pobedil Brazil ukupnim rezultatom…