Otac je troje dece, dva sina i ćerke, a supruga mu je lepa Gordana. Za sebe je vazda govorio da je po veri musliman, po rođenju Beograđanin i Dorćolac, a po ubeđenju Srbijanac. Takođe je jednom prilikom izjavio da govori srpskim jezikom i da je srpski patriota koji pripada Alahu.
Bio je muftija beogradski a sad je ambasador Srbije u Saudijskoj Arabiji, u Rijadu. Kao i njegov mlađi brat, muftija beogradski Mustafa Jusufspahić, koji je i glavni vojni imam, te major Vojske Srbije, važi za poznatog Beograđanina i još poznatijeg Dorćolca.
Muhamed Hamdi Jusufspahić sin je i jedno od troje dece čuvenog i poštovanog pokojnog muftije beogradskog Hamdije Jusufspahića.
Rođen je u Beogradu 28. novembra 1968, predsednik je Vrhovnog sabora Islamske zajednice Srbije i ambasador Republike Srbije u Saudijskoj Arabiji, kao i bivši muftija srbijanski i zamenik reis-ul-uleme Islamske zajednice Srbije.
Odrastao je na Dorćolu i jedno je od troje dece Hamdije Jusufspahića, koji je u to vreme bio muftija beogradski, i egipatske Arapkinje Nabile, koja je diplomirala u prvoj generaciji Islamskog fakulteta i bila prvi islamski teolog u Jugoslaviji.
Osnovnu školu završio je u Beogradu, medresu (islamsku srednju školu) u Sarajevu, Fakultet islamsko-arapskih nauka takođe u Sarajevu, a zatim je magistrirao na islamskim studijama u Kairu.
Početkom devedesetih godina prošlog veka oženio se Srpkinjom Gordanom, sa kojom ima dva sina, Amara i Ahmeda, i ćerku Saru.
Porodica na okupu: Brat i naša dečurlija
Obožava se samo Bog a ne kolači i pevači
Ambasador Jusufspahić jednom prilikom je gostujući na RTS da se u Srbiji obožavaju kolači i pevači a ne Bog.
Za sebe kaže da je po veri musliman, po rođenju Beograđanin i Dorćolac, a po ubeđenju Srbijanac. Takođe je jednom prilikom izjavio da govori srpskim jezikom i da je srpski patriota koji pripada Alahu, te da je bio lični prijatelj sa pokojnim predsednikom Slobodanom Miloševićem i da jeste lični prijatelj sa liderom srpskih radikala Vojislavom Šešeljem i drugim bivšim predsednicima Srbije. Kad je reč o položaju muslimana u Srbiji, Jusufspahić smatra da su oni u Srbiji slobodni i uživaju sva prava, može se pročitati na Vikipediji.
Svog oca Hamdiju nasledio je 2008. godine na mestu srbijanskog muftije. Tu dužnost, kao i dužnost zamenika reis-ul-uleme Islamske zajednice Srbije, obavljao je do juna 2016. godine.
Tokom zvanične ceremonije 5. marta 2018. godine, Jusufspahić je predao akreditivno pismo kralju Selmanu bin Abdul Azizu, slugi dvaju časnih hramova čime je i zvanično postao prvi ambasador Republike Srbije u Kraljevini Saudijskoj Arabiji.
Sa bratom Mustafom, muftijom beogradskim koji ima neverovatnu životnu priču
Kada je 2008. godine Hamdija Jusufspahić penzionisan, postavljen je za doživotnog počasnog reis-ul-ulemu Islamske zajednice Srbije, dok je za novog reis-ul-ulemu izabran Adem Zilkić.
Majka braće Jusufspahić
Jusufspahić je jednom prilikom istakao da su raskol među muslimanima izazvali oni koji ih dele po nacionalnoj osnovi i okreću ih od matične Srbije.
Podmladak Jusufspahića
Kurir.rs/Wikipedia/Facebook
SVE NAJNOVIJE VESTI NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS NA FEJSBUKU I TVITERU
BONUS VIDEO: